Beverly Hills – nepovedený comeback legendy

“Jason Priestley FX” by Eva Rinaldi Celebrity and Live Music Photographer is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Televizní seriál Beverly Hills 90210 točící se kolem života prominentních teenagerů byl v devadesátých letech považován za naprostý kult. Stanice Fox se proto domnívala, že comeback opírající se o někdejší hvězdy získá na popularitě i dnes. Zájem o legendární značku ale ochabl, a to natolik, že série BH90210 dostala jen šest dílů a další se prý nechystají.

Návrat po letech nepřitáhl diváky

Televizní stanice Fox nedávno přišla s nápadem za milion dolarů – oživit staré “dobré” Beverly Hills 90210 a ukázat tak divákům, jak se hlavní protagonisté Jason Priestley, Tori Spelling, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris, Ian Ziering, Shannen Doherty a Luke Perry protloukají světem po více než dvaceti letech.

Scénář nabyl reálných obrysů, všichni zmínění herci přislíbili účast, peníze se v rozpočtu také našly a proto natáčení projektu oficiálně započalo. Když se nový seriál BH90210 poprvé objevil na televizních obrazovkách, upřímně se příliš kladných ohlasů nedočkal. Kritici jej okamžitě smetli ze stolu a ani diváci zrovna nejásali nadšením. Výsledkem toho je, že Fox vypustil pouze šest dílů a dle slov producentů už další nepřidá.

Projektu na startu pomohla smrt Luka Perryho

Beverly Hills 90210 v moderním kabátě přitom začalo poměrně slibně. První díl nové série vzbudil velký zájem veřejnosti, k čemuž přispěl i fakt, že herec Luke Perry, představitel Dylana McKaye, bezprostředně před premiérovým uvedením zemřel. O této nesmírné tragédii se všude psalo, což samozřejmě prospělo reklamě seriálu, za níž nikdo nemusel zaplatit ani korunu. Jenže pak to šlo se sledovaností rapidně z kopce.

Proč se legendě devadesátých let vůbec nedařilo? Tvůrci si na comeback vybrali tu nejméně vhodnou dobu, kdy je nálada ve společnosti podrobována četným zkouškám. Lidem se již omrzelo sledovat stárnoucí hvězdy, které ztvárňují bohaté a nicneřešící postavy, jejichž život je zalitý sluncem a pohodou, aniž by pro to musely hnout brvou. Sami si totiž takový komfort nemohou dovolit.

Sledovanosti určitě nepomohly ani křečovité výkony jednotlivých (ne)herců, kteří se kromě pár filmových a seriálových štěků neobjevily za 20 let prakticky nikde. Jason Priestley nepřesvědčil. Přehnaně umělou Tori Spelling už se dnes také nedá pozorovat vícekrát jen jednou. Shannen Doherty má nejlepší roky rovněž za sebou. To jako stručné shrnutí, myslím, postačí…

Zdroj: CNN

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.