První reakce na trailer k Rychle a zběsile 9

“Vin Diesel” by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Rychle a zběsile 9 se představuje v prvním traileru a přestože první reakce fanoušků se nesou ve víceméně pozitivním duchu, já s tím, co nám tvůrci předložili, až tak spokojený nejsem. Bývalí pouliční závodníci opět létají vzduchem, znovu vedou okázalé monology na téma “rodina” a do toho všeho se navíc vrací postava, která se v sedmém dílu definitivně rozloučila. A abych nezapomněl, k hereckému ansáblu se připojuje další wrestler.

Zákony fyziky opět neplatí

Časy, kdy se spolu Vin Diesel a Paul Walker proháněli ulicemi a řadili častěji než člověk mrká, už jsou dávno zapomenutou minulostí. Proto není žádným překvapením, že i v devátém díle budou auta létat vzduchem, herci přežijí nemožné a za jejich moderní vybavení by se nemusel stydět ani Robert Downey Jr. v obleku Iron Mana.

Když už jsem se zmínil o zesnulém Paulu Walkerovi… fanoušci ještě před vypuštěním první upoutávky debatovali, zda-li si v novém snímku střihne nějaké to cameo (respektive jeho bratr s digitálně upraveným obličejem). Přeci jen se vrací jeho filmová manželka Mia s tváří Jordany Brewster, takže alespoň zmínku o tom, co se s Brianem O’Connerem vlastně stalo, určitě dostaneme.

Úvodní teaser nám však namísto falešného Briana představil jinou postavu, která zcela nečekaně vstala z mrtvých. Han v podání Sunga Kanga v sedmém díle vyletěl do povětří po bombovém útoku Deckarda Shawa, jenže ani tohle úmrtí už očividně neplatí. Skoro si troufneme hledat drobnou paralelu mezi Fast and Fourious a komiksovými snímky, jelikož ani v jednom případě neleží postavy pod drnem věčně.

Do party přibude další wrestler

Dwayne “The Rock” Johnson už jediný jediným wrestlerem, jenž se v sérii Rychle a zběsile objevil. Do devátého dílu nastupuje v roli záporáka také John Cena, který si podle všech indícií zahraje ztraceného bratra Doma a Mii. Proč se k rodině obrátil zády a nyní pracuje s démonickou Charlize Theron, případně z jakých důvodů se o něm hlavní hrdinové do této chvíle nezmínily, zatím není jasné.

Nevím, jak vám, ale mě osobně přijde, že série Rychle a zběsile čím dál tím výrazněji ztrácí kouzlo a tvůrci vaří z vody bez jakéhokoli koření nebo alespoň kostky zatracovaného bujónu. A nebo se snad mýlím? Napište svůj názor do komentářů.

Zdroj: YouTube

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.