Ledové království 2 v kinech příliš neboduje

“Disney’s Frozen Receives Price Drop on Xbox Video” by BagoGames is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

V českých kinech aktuálně bojuje o přízeň diváků v pořadí druhé Ledové království se starou známou partou doplněnou o nové postavy. Princezna Elza musí oproti jedničce, kdy potlačovala své schopnosti, využít všechnu svou sílu naplno k záchraně světa. První reakce tuzemských recenzních webů však daly pohádce pořádně na frak.

Prvoplánový děj a pohádková klišé

Samozřejmě v tomto článku nehodláme použít žádné spoilery, jelikož drtivá většina z vás novou pohádku z dílen společnosti Disney ještě neviděla. Takže jen tak naokraj – princezna Elza se se svou sestrou Annou, Olafem a Kristoffem vydá po stopách tajemného hlasu, který partičku zavede do začarovaného lesa, jehož prokletí je potřeba zlomit. Stejně tak musí hlavní postavy nalézt původce onoho hlasu, což je zásadní pro záchranu celého království.

Ledové království 2 patří podle prvních ohlasů mezi typická, pohádková pokračování. Co si pod tím představit? Divákům je naservírován o něco horší příběh než v případě jedničky. Ani písničky se kvalitám těch předešlých nemohou rovnat. Humoru a nápadů prý rovněž podstatně ubývá.

Ledové království 2 neohromí, ale děti potěší

Je jasné, kdo je v případě Ledového království 2 cílovou skupinou. Ačkoli jedničce holdovali i dospělí, díky jejichž zájmu získal pohádkový muzikál Oscara za nejlepší animovaný film i píseň a utržil čtvrt miliardy dolarů, druhý díl už je stejným způsobem neohromí.

Děti však budou nadšené, protože ruku na srdce – vrací se přeci princezna Elza, její sestra a hlavně upovídaný Olaf. To ke kasovnímu úspěchu bohatě stačí. Jejich pozornost možná odbočí během jedné z jedenácti poněkud zdlouhavých písní, ale z kinosálů budou odcházet víceméně spokojeny. A to je asi tím nejdůležitějším faktorem, že ano?

Zdroj: IMDb

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.