Hit těchto Vánoc? Jednoznačně Last Christmas a Emilia Clarke

“Emilia Clarke” by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: flickr.com

Ačkoli máme teprve začátek října, vánoční zboží už se pomalu, ale jistě, dostává snad do všech supermarketů. To je jasné znamení, že šílenství kolem neoblíbenějšího svátku začíná. Stejně jako každý rok nás, filmové nadšence, zajímá, jaký připravovaný snímek s vánoční tématikou pro tentokrát na plné čáře “zvítězí”. Letos to zatím vypadá na Last Christmas, kde se v hlavní roli objeví představitelka Daenerys Targaryen – Emilia Clarke.

Dračí královna se o Vánocích pokusí napravit

Mladá Kate, kterou ztvárnila Emilia Clarke, je typickým příkladem nešťastného člověka. Pracuje jako Elf v obchodním domě, nedokáže se pro nic nadchnout, skoro nespí a aby zapomněla na svou pochybnou existenci, utápí žal v alkoholu. Příliš důvodů k radosti tedy očividně nemá. Život se jí obrátí naruby ve chvíli, kdy potká pozitivního a věčně usměvavého Toma (Henry Golding).

Určitě si říkáte, že tento popisek by se dal univerzálně (jen s pozměněním jmen hlavních protagonistů) použít pro každý druhý hollywoodský film, který propaguje Vánoce. V tomto případě je to ovšem jiné. A hned vám také vysvětlíme proč.

Vánoční klišé, ale s přidanou hodnotou

Emilia Clarke se oprostila od role citově chladné a téměř bezemoční Daenerys Targaryen, jíž si zahrála v populárním seriálu Hra o trůny, a znovu se objevila v poloze, kterou u ní tak proklatě milujeme.

Postava Kate nám svým způsobem připomíná Louise z filmu Než jsem tě poznala (ano, i pod tou se podepsala Emilia Clarke), ačkoli se od sebe obě hrdinky v mnoha ohledech liší. Společnou mají v podstatě jen bláznivou povahu a schopnost dostávat se do těch nejtrapnějších situací, což dohromady opravdu funguje.

Samozřejmě, že vánoční klišé ve filmu převládají, s tím se s ohledem na zvolenou tématiku nedá nic dělat. Nicméně humor i všudypřítomná dávka romantiky působí natolik věrohodně, že trailer hodnotíme jednoznačně pozitivně.


Co říci na závěr? Od filmu Last Christmas sice nemůžete čekat nic revolučního a nového, ale garantujeme vám, že nudit se rozhodně nebudete.

Zdroj: Universal Studios

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.